IBK Airconditioning & Koudetechniek realiseert een duurzaam werk- en productieklimaat voor de industrie-, utiliteits- en foodsector. Door continu te innoveren met oog voor het welzijn van mensen dragen wij maximaal bij aan een gezonde, groene wereld.
Onder invloed van de Europese wetgeving zal de beschikbaarheid van koudemiddelen met een hoog Global Warming Potential ( GWP) drastisch afnemen in de komende tijd. Met de introductie van koudemiddel R513A in de schroefcompressor-range biedt IBK Koudetechniek & Airconditioning met haar Clint koelmachines en warmtepompen hiervoor een uitstekende oplossing. Koudemiddel R513A heeft vrijwel dezelfde eigenschappen als het voorheen toegepaste R134A maar is met een GWP-getal van 631 aanzienlijk minder milieubelastend.
Het binnen de scroll-range toegepaste koudemiddel R410A zal worden vervangen door koudemiddel R452B ( GWP 698) waarmee eveneens de toekomst is gewaarborgd. De productie van machines met koudemiddel R452B zal binnenkort worden vrijgegeven.
Voor projecten waarbij bijvoorbeeld BREEAM-credits worden vereist kunnen de machines worden voorzien van HFO-1234ze met een GWP-getal van 1.
Clint Koelmachine IBK koudemiddel R513A